بررسی سیل اخیر در مجلس
گودرزی: هزینه‌های تحمیلی به مردم در لرستان و شهرستان بروجرد سنگین است

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: هزینه‌های تحمیلی به مردم در استان لرستان و شهرستان بروجرد سنگین است.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر اظهار داشت: از دستگاه‌های اجرایی، ارتش، سپاه و بسیج تشکر می‌کنم اما چه زیبا بود رییس‌جمهور در این جلسه حضور می‌یافت ولی حالا که این اتفاق نیفتاد کاش معاون اول رییس‌جمهور در نشست مجلس حضور می‌یافت و پاسخگوی نمایندگان استان‌های سیل‌زده می‌بود.

گودرزی در ادامه گفت: چرا تعریف مدیریت بحران همواره معطوف به مقابله با آثار بحران است. این که یعنی سوء مدیریت. مدیریت بحران یعنی پیشگیری از ایجاد بحران. چرا شهرستان بروجرد را که 3 سد در دست ساخت دارد به دلایل مختلف مورد بی‌توجهی قرار دادند؟ سد گلهرود را به دلایل واهی از دستور کار خارج کردند و به سد آبسرده قطره‌چکانی بودجه تزریق می‌شود و سد شهید بروجردی هم فعلا احیا شده است اما نیاز به جدیت بیشتر دارد. اگر سدهای شهرستان بروجرد درست مدیریت می‌شد، سیلاب در شهرستان دورود و استان خوزستان بهتر کنترل می‌شد. وزارت نیرو باید پاسخگو باشد و دولت هم باید عزمش را جزم کند.

«هزینه‌های تحمیلی به مردم در استان و شهرستان بروجرد، سنگین است. کشاورزان آسیب دیدند و منازل زیر آب رفته است. شدت ویرانی‌های سیل در استان‌های سیل زده زیاد و کم است، اما به برخی از شهرستان‌ها مثل پلدختر باید اورژانسی رسیدگی شود. اگر گل و لای خشک شود دیگر قابل انتقال نیست. دستگاه‌های اجرایی با روحیه جهادی پای کار بیایند و به داد مردم سیل‌زده برسند.»

نماینده مردم بروجرد در مجلس با انتقاد از کیفیت و نحوه نظارت و بازرسی در کشور از ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه سوال کرد: این چه نظارت و بازرسی است که در کشور وجود دارد؟ باید با مدیران صادر کننده مجوز یا مدیرانی که با اقدامات غیرکارشناسی خود عامل این همه ویرانی شدند برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.

منبع: فارس