بررسی سیل اخیر در مجلس
ملکشاهی: نمایندگان لرستان به دلیل قصور وزارت نیرو در سیلاب به وزارت دادگستری شکایت می‌کنند

نماینده مردم کوهدشت در مجلس با تاکید بر اینکه مقصر اصلی سیل در استان لرستان وزارت نیروست گفت: از طرف مجمع نمایندگان استان لرستان از وزارت نیرو به وزارت دادگستری کشور شکایت خواهیم کرد چرا که این وزارتخانه سدهای مختلف استان را برای مدتی متوقف و معطل باقی گذاشته بود.

الهیار ملکشاهی نماینده مردم ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی در نطق خود در صحن علنی گفت: متاسفانه سیل ویرانگر چند روز اخیر خسارت جانی و مالی زیادی در استان لرستان ایجاد کرده و منجر به کشته شدن 15 نفر از هم‌استانی‌های ما شده است.

وی افزود: در شهرستان کوهدشت 2 نفر جان خود را از دست داده‌اند. ضمن اینکه در این شهرستان 54 کیلومتر از جاده‌های اصلی و روستایی و 2 دهنه پل تخریب شده است. 11 روستای منطقه رودبار به لحاظ بی‌تدبیری وزارت نیرو در حال غرق‌شدن در دریاچه سد سیلوه هستند. 26 روستا در منطقه کوهدشت شمالی هیچ‌گونه ارتباط زمینی ندارند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس تصریح کرد: قریب به هزار میلیارد تومان خسارت به شهرستان کوهدشت و رومشگان وارد شده است. این در حالی است که مقصر اصلی سیل در استان لرستان وزارت نیروست. ما از طرف مجمع نمایندگان استان لرستان از وزارت نیرو به وزارت دادگستری کشور شکایت خواهیم کرد. وزارت نیرو سدهای مختلف استان را برای مدتی متوقف و معطل باقی گذاشته بود.

وی تاکید کرد: اگر وزارت نیرو رودخانه مربوطه با سد معشوره را احداث می‌کرد یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب سیلاب جمع‌آوری می‌شد و اگر یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب جمع‌آوری می‌شد، این سیل ویرانگر بخش شاهیوند را تخریب نمی‌کرد.

 

منبع: فارس