یک نماینده مجلس: ایران پیام مناسبی از اروپا دریافت نکند فردو به قبل از برجام برمی‌گردد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد اگر جمهوری اسلامی ایران پیام مناسبی در رابطه با فروش نفت و تعاملات بانکی از اروپا دریافت نکند قطعا اقدامات بعدی را انجام خواهد داد و این مسئله به عدم رعایت سقف غنی سازی برمی‌گردد که پیام آن برگشت فردو به قبل از برجام است.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانیپیرو تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی درباره برجام، گفت: مهلت 60 روزه ایران، یک هشدار جدی به آمریکا و اروپاست و پیام آن به جامعه جهانی این است که نباید از خویشتن‌داری و مسئولیت‌پذیری جمهوری اسلامی ایران سواستفاده شود.
 
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اگر پیام مناسبی - به خصوص در رابطه با فروش نفت و تعاملات بانکی - دریافت نکند قطعا اقدامات بعدی را انجام خواهد داد و این مسئله به عدم رعایت سقف غنی سازی برمی‌گردد که پیام آن برگشت فردو به قبل از برجام است و من فکر نمی‌کنم این خیلی مدنظر اروپا باشد.
 
جمهوری اسلامی ایران اگر پیام مناسبی - به خصوص در رابطه با فروش نفت و تعاملات بانکی - دریافت نکند قطعا اقدامات بعدی را انجام خواهد داد
عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «تناسب‌سازی» ادامه خواهد داشت و ما اجازه نمی‌دهیم دیگر طرف مقابلمان کاملا بدعهدی کند و ما در شرایط معلق نگه قرار بگیریم که نتوانیم هیچ کاری انجام دهیم.
 
جمالی‌نوبندگانی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم جامعه جهانی به حقانیت جمهوری اسلامی پی برده است و ما در ملاقات‌هایی که حتی با مقامات بسیاری از کشور‌های اروپایی داشتیم آن‌ها به این موضوع اذعان دارند منتهی آن‌ها هم متاسفانه مرعوب آمریکا هستند.

 

منبع: میزان