صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

گزارش وزارت بهداشت به مجلس درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور گزارش نشده است، گفت: باید تدابیر سختگیرانه‌ای در مورد ورود هر گونه اتباع خارجی به ویژه کشور‌های همسایه شرقی به کشور برای جلوگیری از ورود این ویروس اعمال شود.

محمد حسین قربانی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران گزارش نشده است از ورود این کمیسیون به این موضوع خبر داد و گفت: این ویروس با تغییرات ژنوتیپ تغییر یافته شناسایی شده و تیپ جدیدی از ویروس است و مراحل درمان آن قابل شناسایی نیست؛ در این رابطه از وزارت بهداشت خواهیم خواست گزارشی از وضعیت اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور به کمیسیون بهداشت مجلس ارائه کند.
محمدحسین قربانی

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: این ویروس از حیوان به انسان و انسان به انسان قابل انتقال بوده که خوشبختانه در کشور موردی از ابتلا به این ویروس گزارش نشده و می‌طلبد مردم به توصیه‌های بهداشتی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید اطلاعات و دانش عمومی مردم افزایش یابد البته رعایت اقدامات و اصول پیشگیرانه نه تنها در مورد مسافرانی که از چین وارد کشور می‌شوند بلکه باید تمهیدات مناسب پیشگیرانه در مورد مسافرانی که از کشور‌های حاشیه خلیج فارس وارد کشور می‌شوند مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم یادآور شد: پزشکان باید از علائم ویروس اطلاعات کافی داشته باشند تا در صورت مواجهه با ابتلای فردی به این ویروس به صورت علمی با موضوع برخورد کنند.

قربانی یادآور شد: این ویروس نوپدید و جدید است و نگرانی‌هایی را نه تنها در منطقه بلکه در دنیا به وجود آورده است بنابراین باید تدابیر پیشگیرانه مناسب انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد برگزاری رویداد ایران باشکوه در همدان، گفت: به طور قطع باید تدابیر سختگیرانه‌ای در مورد هر گونه ورود اتباع خارجی به ویژه کشور‌های همسایه شرقی به کشور برای جلوگیری از ورود و انتشار این ویروس در کشور اعمال شود.

 

منبع: دانشجو

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۵۸۲۳
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۶     ساعت: ۹ : ۲۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
  • ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 18 2020