صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

واکنش پلوسی به سخنرانی سالانه ترامپ خبر ساز شد

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه شنبه در ارائه گزارش سالانه وضعیت عمومی این کشور در کنگره آمریکا که با اهانت به سردار شهید قاسم سلیمانی همراه بود، از ایران خواست به دنبال سلاح اتمی نرود.

دونالد ترامپ که هنوز سایه استیضاح را بر سر خود دارد و قرار است رای گیری آن در روز چهارشنبه به وقت محلی در محکمه سنا برگزار شود، با اطمینان از اینکه اکثریت جمهوریخواهان از او حمایت می‌کنند به کنگره آمد و در سومین سخنرانی سالانه خود، این مطلب را مطرح کرد.

وی که از نتایج رقابت‌های مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت آیوا هم با خبر است و می‌داند جو بایدن همان رقیبی که برای تخریب وی دست به دامان اوکراین شده بود، رتبه چهارم را کسب کرده است، خود را رقیب بدون منازع جمهوریخواهان در این دور از انتخابات هم می‌داند.

با این حال، تعدادی از دموکرات‌های کنگره همچون الکساندار اوکازیو کورتز جوانترین عضو مجلس نمایندگان اعلام کرده اند در نشست امشب حضور نخواهند یافت و برخی از نمایندگان دموکرات زن کنگره هم همچون سال گذشته برای اعتراض به عملکرد ترامپ، لباس‌هایی به رنگ سفید را به تن کرده‌اند.

واکنش نانسی پلوسی رئیس مجلس آمریکا در پایان این نشست هم قابل توجه بود که هنوز ترامپ جایگاه خود را ترک نکرده بود، متن سخنرانی او را پاره کرد و به کناری انداخت.

در سخنرانی سال گذشته ترامپ در کنگره، نوع دست زدن پلوسی برای اظهاراتی که به زعم او، نیازمند عمل خود ترامپ بود هم خبر ساز شد.

 

منبع: برنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۷۸۳۴
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶     ساعت: ۸ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
  • ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 18 2020