صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

سندرز پیشتاز رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر

گزارش یک رسانه آمریکایی حاکی است «برنی سندرز» فعلاً در رقابت درون‌حزبی نامزد‌های دموکرات در ایالت «نیوهمپشایر» برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ پیشتاز است.

شمارش 40 درصد از آرای حوزه‌های انتخابی در ایالت «نیوهمپشایر» نشان می‌دهد «برنی سندرز» فعلاً پیشتاز دومین گام رقابت درون‌حزبی در این ایالت برای تعیین نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا است.

گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی است سندرز تا کنون 26.8 درصد از آرا را به دست آورده است و «پیت‌بوته‌جج» و «ایمی کلوبچار» به ترتیب با کسب 23.6 و 19.9 درصد از آرا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پیش از این ان‌بی‌سی نیوز گزارش داده بود «جو بایدن» و «الیزاب وارن» احتمالاً آستانه حداقلی 15 درصد آرا را برای برخوردار شدن از رأی «وکلای انتخاباتی متعهد» به دست نخواهند آورد.

طبق پیش بینی ان‌بی‌سی، برنی سندرز دست‌کم حمایت 7 وکیل انتخاباتی را به دست خواهد آورد و بعد از او «پیت بوته‌جج» و «ایمی کلوبچار» به ترتیب از حمایت 6 و 4 وکیل برخوردار خواهند شد.

نخستین گام رقابت‌های درون‌حزبی هفته گذشته در ایالت آیووا برگزار شد که در آن پیت بوته‌جج با اختلاف اندکی نسبت به برنی سندرز جایگاه نخست را به خودش اختصاص داد.

در ایالت آیووا بوته‌جج 26.2 درصد از آرا را به خودش اختصاص داد و رأی 13 «وکیل متعهد انتخاباتی» را از آن خود کرد. برنی سندرز با 26.1 درصد از رأی 12 وکیل متعهد برخوردار شد.

 

منبع: دانشجو

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۷۸۵۱
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳     ساعت: ۹ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار سیاسی       زیرسرویس: اخبار سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
  • ٢٣ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Feb 18 2020