صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
طبق تفاهم سازمان برنامه و کمیته امداد امام خمینی؛

هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های ایتام ساخته می‌شود

تفاهم‌نامه احداث هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های ایتام میان سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امام خمینی (ره) امضا شد.

به گزارش سرزمین ارتباطات، تفاهم‌نامه احداث هزار واحد مسکونی برای خانواد‌‌ه‌های ایتام با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سازمان برنامه و بودجه امضا شد.

در این جلسه نوبخت با اشاره به چهل سالگی انقلاب و نگاه جمهوری اسلامی و حضرت امام (ره) به مستضعفین و خانواده‌های کم بضاعت و محرومین، اظهار داشت: دو نظریه در باب کمک به محرومان وجود دارد، یکی اینکه با فضای مثبت اقتصادی شاهد بهتر شدن وضعیت این اقشار باشیم و نظریه دوم اینکه از منظر توسعه و با چرخیدن چرخ اقتصاد اوضاع مردم خوب شود که این موضوع کافی نیست و باید بر اساس عدالت به آنها کمک شود.

وی افزود: قطعاً زندگی کنار مترو و سایبان خیابان‌ها که در برخی کشورها مشاهده می‌شود، الگوی ما نیستند، بلکه الگوی ما حضرت علی (ع) و دیدگاه‌های امام راحل است. معتقدیم توسعه و سازندگی لازم است، اما اینکه فکر کنیم لابه‌لای چرخ توسعه عده‌ای له شوند، به هیچ وجه جزء اندیشه ما نیست و این موضوع را اسلامی نمی‌دانیم. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: به طور خاص برای این افراد به هر دلیل که سهم کمتری نصیب‌شان شده برنامه وجود دارد. 

نوبخت از رونمایی سند توسعه استان تهران در روزهای آینده خبر داد و گفت: قطعا سندی که به بهبود و معیشت اقشار ویژه و محرومان و ایتام نپردازد، به عنوان اسناد پیشرفت نمی‌توانیم قلمداد کنیم.

در ادامه پرویز فتاح با اشاره به احداث هزار واحد مسکونی تصریح کرد: مردم وقتی کارهای خیر را می‌بینند بی‌پروا می‌آیند امسال 35 درصد نسبت به سال قبل بیشتر کمک‌های مردمی دریافت کردیم، این در حالی است که اوضاع اقتصادی نیز بدتر شده اما شرایط باعث بازماندن مردم از کمک به ایتام و محرومان نمی‌شود. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد: طبق این تفاهم‌نامه 25 درصد از منابع مورد نیاز ساخت واحدهای مسکونی برعهده کمیته امداد است که از همین کمک‌های مردمی استفاده می‌شود و همه مردم در کار خیر مشارکت دارند، این تفاهم حمایت از خانواده‌هایی هستند که یتیم دارند. 

وی با اشاره به اینکه موسسه بوتراب 7500 یتیم تحت پوشش دارد و آنها معتقدند با ساخت این هزار واحد خانواده‌ یتیم فاقد مسکن نخواهیم داشت، تصریح کرد: با اجرایی شدن ساخت این واحدها سال آینده شاهد خواهیم بود که دیگر یتیمی که فاقد مسکن و تحت پوشش ما باشد نداریم، این واحدها در 6 استان آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد و تهران خواهد بود. 

در ادامه نیز نوبخت در جمع خبرنگاران به زمان پرداخت عیدی کارمندان دولت اشاره کرد و گفت: سعی‌مان بر این است تا پایان بهمن ماه و با حقوق این ماه عیدی کارمندان پرداخت شود و اعتباری حدود 5 هزار میلیارد تومان نیاز دارد که از ظرفیت‌های قانون بودجه برای تامین اعتبار آن استفاده خواهد شد. 

به گزارش فارس، این هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های ایتام قرار است با اعتباری بالغ بر 57 میلیارد تومان ساخته شود که سهم کمیته امداد 25 درصد،‌ موسسه بوتراب 25 درصد و 50 درصد مابقی توسط سازمان برنامه و بودجه ساخته خواهد شد.

 

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۴۲۱
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۵     ساعت: ۱۲ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
  • ١٨ محرم ١٤٤١
  • Sep 18 2019