صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

معاون وزیر نیرو: راه اندازی بازار آب سرفصل برنامه های حوزه آب است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه 'راه اندازی بازار آب سرفصل برنامه های حوزه آب است'، گفت: در صورت ترویج بازار آب میتوان به آب جدید دست یافت و راه اندازی بازار آب به مراتب مقرون به صرفه تر از اجرای طرحهای انتقال آب است.

چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.  

 در این نشست قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا سه موضوع بررسی چاههای غیر مجاز ، بازار آب و استفاده بهینه از فضای منابع آبی برای گردشگری  را به عنوان دستور کار اصلی مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای بر شمرد و گفت: طی سالهای گذشته آمار چاههای غیر مجاز افزایش یافته که در این باره توصیه می کنم با تشکیل کمیته ای با حضور مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای نسبت به تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز اقدام شود.

 وی با بیان اینکه "راه اندازی بازار آب سرفصل برنامه های حوزه آب است"، اذعان داشت: در صورت ترویج بازار آب میتوان به آب جدید دست یافت و راه اندازی بازار آب به مراتب مقرون به صرفه تر از اجرای طرحهای انتقال آب است.

خامسی به موضوع ساختار بخش آب کشور کرد و گفت: با اجرای ساختار جدید آب کشور تغییری در شرکت های آب منطقه ای صورت نخواهد گرفت و آنچه در این ساختار مطرح است تشکیل حوضه های آبریز در سطح ستاد وزارت نیرو و یا شرکت مدیریت منابع آب ایران است که این موضوع در دست بررسی است.

وی با تاکید بر این که مدیران عامل شرکت ها آب منطقه ای نماینده وزارت نیرو در استان ها هستند و باید پاسخگوی حوزه مدیریت خود باشند و مشکلات را به ستاد محول نکنند، بر لزوم برقراری تعامل صحیح بامسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: موضوع گردشگری آب مورد تاکید وزارت نیرو است و همه  شرکت های آب منطقه ای باید در این زمینه جداً ورود پیدا کنند و به زودی نیز شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه ی مورد اشاره ابلاغ  خواهد شد .

 

منبع: تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۹۸۹۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۴/۴     ساعت: ۹ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
  • ٢٠ ذو القعده ١٤٤٠
  • Jul 23 2019