صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

هشدار مقامات بهداشتی آمریکا نسبت به همه گیر شدن کرونا در این کشور

یک مقام ارشد بهداشت آمریکا هشدار داد همه گیر شدن کرونا غیرقابل اجتناب است و آمریکایی‌ها باید آماده باشند.

با قرنطینه شدن دومین هتل در اروپا در روز چهارشنبه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، یک مقام ارشد بهداشت آمریکا هشدار داد همه گیر شدن کرونا غیرقابل اجتناب است و آمریکایی‌ها باید آماده باشند.

 پس از مثبت شدن تست کرونای مسئول پذیرش گرند هتل یوروپا در اتریش، این هتل 108 اتاقی در قطب گردشگری آلپاین قرنطینه شد. ویروس کرونا از چین آغاز شده و تا 30 کشور گسترش یافته است.

 همین اتفاق در هتل 4 ستاره کاستا پلس در تنریف در  جزایر قناری هم افتاد. یعنی پس از مبتلا شدن یک پزشک و خانواده‌اش، کل هتل قرنطینه شد. اسپانیا هم اولین موارد ابتلا به این ویروس را گزارش داده است.

 آمریکا به شهروندانش اعلام کرد باید برای گسترش این ویروس در کشور آماده باشند و هشدار داد که شیوع این ویروس به رشد اقتصاد جهان آسیب می رساند.

معاون رئیس مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در آمریکا گفت در حالیکه خطر این بیماری در آمریکا بسیار پایین است ولی شرایط فعلی جهان نشان می دهد که احتمال همه‌گیر شدن آن وجود دارد.

 حدود سی مرگ در اثر این ویروس در خارج از چین گزارش شده که یازده نفر در ایتالیا بوده اند.

  سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد شیوع این ویروس در چین در دوم فوریه پس از قرنطینه شدن استان مرکزی هبئی به اوج رسیده و دومین اقتصاد بزرگ دنیا را فلج کرده است.

 پکن اجازه داده کسب و کارها در مناطقی که خطر ابتلا به ویروس در آنها پایین است آغاز شوند و چندین استان و منطقه شرایط اضطراری را برداشته اند.

  بالا رفتن آمار ابتلا به این ویروس در ایتالیا، ایران و کره جنوبی، خطر همه گیر شدن این ویروس و اختلال در بازارهای جهانی را افزایش داده است.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز،

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۰۸۷۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۷     ساعت: ۹ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
  • ٤ شعبان ١٤٤١
  • Mar 29 2020