صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

یک افزایش قیمت امیدوار کننده!

با بروز نشانه هایی از اجرایی شدن کاهش تولید توافق شده از سوی اوپک پلاس و همچنین افزایش تقاضا بخاطر کم شدن محدودیت‌های ناشی از کرونا، قیمت نفت، امروز برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت.

قیمت نفت برای چهارمین جلسه متوالی در معاملات امروز در بحبوحه بروز نشانه‌های از اینکه تولیدکنندگان در حال کاهش تولید هستند و تقاضا در حال افزایش است، بالا رفت.

با کم کردن محدودیت‌های ناشی از قرنطینه، تقاضا برای نفت در حال افزایش است.

هر بشکه نفت برنت با 37 سنت افزایش 35.18 دلار فروخته شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات به بالاترین رقم از 9 آوریل رسیده بود.

هر بشکه نفت خام امریکا با 99 سنت افزایش 32.81 دلار معامله شد. این نوع نفت نیز تا 33.44 دلار، بالاترین رقم از 16 مارس نیز بالا رفته بود.

قرارداد تحویل نفت WTI برای ماه ژوئن امروز منقضی می‌شود اما نشانه بسیار کمی مبنی بر تکرار دوباره سقوط تاریخی قیمت نفت امریکا به زیر صفر که در ماه گذشته رخ داد، وجود دارد زیرا نشانه هایی برای افزایش تقاضا و سوخت دیده می‌شود.

یکی از دلایل تقویت قیمت نفت، بروز نشانه هایی از کاهش تولید اوپک پلاس و اجرای تعهداتشان است.

اوپک پلاس در نیمه نخست ماه می، میزان صادرات نفت را به شدت کاهش داده است، شرکت هایی که محموله‌های نفتی را رهیابی می‌کنند، از یک آغاز با قدرت در اجرای تعهدات توافق کاهش تولید خبر می‌دهند.

هیوروکی کیکوکاوا، مدیرکل بخش تحقیقات نیسان سیکیوریتی گفت: «احساس سرمایه‌گذاران بهبود یافته زیرا اوپک پلاس ظاهرا همانطور که متعهد شده اند، در این ماه تولید خود را کاهش می‌دهند و کاهش‌های داوطلبانه هم در ماه ژوئن وجود دارد.»

وی افزود: «همزمان، در مورد کاهش محدودیت‌ها در جهان که به تقویت فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تقاضا برای سوخت کمک خواهد کرد، خوش بینی وجود دارد.»

از دیگر عوامل تقویت قیمت نفت، کاهش تولید نفت خام امریکاست؛ چنانکه انتظار می‌رود، تولید نفت در 7 حوزه بزرگ تولید نفت شیل این کشور در ماه ژوئن، رکود کاهش روزانه 197 هزار بشکه را بزند و به 7.822 میلیون بشکه در روز برسد. بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی امریکا، این رقم تولید نفت امریکا، کمترین میزان از آگوست 2018 به شمار می‌رود.

منبع: گسترش نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۱۰۹۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۲/۳۰     ساعت: ۱۳ : ۵۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
  • ١٥ شوال ١٤٤١
  • Jun 07 2020