صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افزایش ۵ تا ۷۰ میلیونی قیمت محصولات یک خودروساز نسبت به بازار

شرکت مدیران‌خودرو که تولیدکننده محصولات خودرویی چینی است حتی از بازار آزاد نیز گران‌تر می‌فروشد. این در حالی است که در سال گذشته در پی گران‌فروشی‌های مداوم، پرونده‌اش تعزیراتی هم شد اما دست از گرانفروشی برنداشت.

با وجود اینکه سال گذشته پس از چندین بار گزارش‌ گران‌فروشی‌های شرکت مدیران‌خودرو، حتی به نرخ‌هایی بالاتر از قیمت‌های بازار یا افزایش‌های پی‌درپی در فواصل زمانی کوتاه‌، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد خودروسازان پیگیر موضوع شد و در نهایت از آماده‌سازی پرونده این شرکت‌ برای ارسال به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد، تعزیراتی شدن این شرکت هم باعث نشد دست از گران‌فروشی‌های خود بردارد.
این شرکت در سال جاری نیز به روند افزایش قیمت محصولات خود در فواصل کوتاه ادامه داد؛ به گونه ای که ظرف مدت یک‌ماه، بین 19 تا 47 میلیون قیمت محصولات خود را بالا برد و این در شرایطی بود که تنها یک هفته از به‌روزرسانی قیمت محصولات خود برای امسال می‌گذشت.

پس از  آنکه رییس شورای رقابت از موافقت این سازمان با افزایش قیمت خودرو به صورت هر سه ماه یکبار، براساس تغییرات تورم بخشی به عنوان یکی از متغیرها در قیمت‌گذاری خودرو خبر داد، از آنجایی که گروه خودروسازی مدیران‌خودرو همیشه آماده برای افزایش قیمت بوده، هفته گذشته لیست جدید قیمتی محصولات خود را پس از آنکه برای مدتی از سایت فروش خود حذف کرده بود منتشر کرد.

نکته عجیب آنجاست که این افزایش قیمت حتی از قیمت‌های بازار آزاد هم فراتر رفته و محصولات این شرکت از پنج تا 70 میلیون تومان گران‌تر از بازار به‌فروش می‌رسد.

براین اساس بیشترین گران‌فروشی این شرکت مربوط به خودروی MVM 315  است که با قیمیت معادل 70 میلیون تومان گران‌تر از بازار و با نرخ 290 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ این در حالی است که در بازار این خودرو 220 میلیون تومان قیمت دارد.
پس از آن آریزو 6 و MVM X33 قرار دارند که به ترتیب 50 و 40 میلیون تومان گران‌تر از بازار توسط شرکت عرضه می‌شوند. قیمت آریزو 6 در این خودروسازی 550 میلیون تومان و قیمت MVM X33  حدود 390 میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین MVM X22 دنده‌ای لاکچری 15 میلیون تومان، مدل اتوماتیک آن 22 میلیون تومان و دنده‌ای اسپورت اکسلنت آن پنج میلیون تومان گران‌تر از بازار به فروش می‌رسند. قیمت کارخانه ای MVM X55  اتوماتیک اکسلنت 25 میلیون تومان و مدل اسپرت اکسلنت اتوماتیک آن هشت میلیون تومان از بازار گران‌تر است.

علاوه براین در گروه محصولات چری، آریزو 5 توربو 25 میلیون تومان گران‌تر از بازار معامله می‌شود؛ در حالی که قیمت این خودرو در بازار 375 میلیون تومان است قیمت شرکتی آن 400 میلیون تومان تعیین شده است. 

تیگو 5 IE  و تیگو 7 نیز به ترتیب 13 و 20 میلیون تومان گران‌تر از بازار در لیست جدید قیمتی این شرکت قیمت‌گذاری شده‌اند. قیمت تیگو 5 IE  در بازار 500 میلیون و تیگو 7 حدود 620 میلیون تومان است.

محصولات شرکت مدیران خودرو از گروه خودروهای چینی MVM  و چری چین است که در داخل مونتاژ و تولید می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۳۳۸۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۴     ساعت: ۱۲ : ۲۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 09 2020