صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

الاکلنگ بورس زیر ۲ میلیون واحد

تب نوسان و التهاب در بازار سرمایه هر روز تندتر می شود. بعد از یک دوره رشد قوی بازار از ۷ خرداد تا اواخر تیر، اکنون بیش از هر چیزی نوسان شدید و التهاب و رفتار الاکلنگی در بورس مشاهده می شود. چیزی که همانند روزهای پیشین، در معاملات دیروز هم عیان بود.

به گزارش خراسان، دیروز بر خلاف روز دوشنبه، معاملات بازار سرمایه با رشد قابل توجه شروع شد به نحوی که طی 1.5 ساعت ابتدایی، شاخص حدود 40 هزار واحد رشد کرد اما بعد از ساعت 10.5 روند معکوس شد و 33 هزار واحد از این رشد از دست رفت تا شاخص بورس تهران روز 7 مرداد را با رشد هفت هزار واحدی پشت سر بگذارد. روز دوشنبه شاخص با ریزش سنگین شروع به کار و در نیمه دوم معاملات این ریزش را جبران کرده بود.
نوسانات شدید در یک روز بیش از همه نشان دهنده التهاب و هیجان در بازار است که در نزدیکی مرز روانی دو میلیون واحد طبیعی به نظر می رسد. البته به طور کلی می توان نمادهای بورس را در این روزها به سه دسته تقسیم کرد. یک دسته نمادهایی هستند که صف خرید سنگین و مداوم دارند و با وجود نوسانات بازار همچنان در حال سوددهی به سهامداران خود هستند. نمادهایی مثل برکت، وآوا، ثشاهد و گشان برخی از این نمادها از بازارهای مختلف هستند. برخی نمادها هم مثل فولاد مبارکه، فملی، فارس، تاپیکو، بانکی ها و پالایشی ها دچار نوسان شدید می شوند که شاخص را هم بیش از همه تحت تاثیر قرار می دهند. دسته سوم هم معدود سهم هایی هستند که تحت تاثیر برخی عوامل صف فروش سنگین و مداوم دارند.
این روزها پیش بینی بورس بسیار سخت تر از قبل است. همه عوامل بنیادین مثل رشد نرخ ارز، بازارهای جهانی، عرضه های دولتی و... رنگ باخته اند و صرفا هیجان، تعیین کننده روندهای کوتاه مدت است. البته طبیعتا در میان مدت و بلندمدت این شرایط رنگ خواهد باخت.

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۵۴۱۷
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۸     ساعت: ۱۱ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار اقتصادی       زیرسرویس: اخبار اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
  • ١٦ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 06 2020