صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

راهکارهایی برای کسب موفقیت/ کلید طلایی خلاقیت را فراموش نکنید

مشاور روانشناسی با اشاره به اینکه خلاقیت یک مهارت است که می توان با آموزش و یادگیری آن را در خود پرورش داد، گفت: به هر میزان افراد در تغییر امور روزمره خلاق تر باشند از نشاط ذهنی و ابراز رضایت مضاعفی در زندگی برخورداراند.

آرش شیرمحمدی کبودی، مشاور روانشناسی  در ارتباط با راهکارهایی برای موفقیت فردی و اجتماعی اظهارداشت: زندگی مدرن شهر نشینی و در دسترس بودن امکانات اگرچه باعث راحت تر شدن شرایط زندگی برای نسل کنونی شده است ولی همین وابستگی و عادت زدگی موجب شده تا بسیاری از افراد با کوچکترین تغییری احساس ناکامی کرده و نسبت به رویدادهای مختلف، واکنش‌های شدید و حتی غیر منطقی نشان دهند.

وی افزود: این مسئله سبب شده فرد از ظرفیت‌ها و قدرت درونی خود غافل شده و در اثر عدم کنترل ذهن به یک شخصیت ناپایدار تبدیل شود تاجایی که قدرت خلق زندگی آن به هر عامل دیگری جز خودش وابسته خواهد شد.

 این مشاور روانشناسی تصریح کرد: هر تغییری می‌تواند سرآغاز فصل جدیدی در زندگی باشد به شرط آنکه افراد به جای مقاومت در برابر تغییرات و سرخوردگی از ناکامی، با تغییر نگرش درصدد ایجاد فرصت از مشکلات برآیند و نکته مهم این است که شخصیت فعلی خود را با همه ویژگی های خود بپذیرند.

وی ادامه داد: خلق فرصت از مشکلات تنها یک شعار نیست بلکه بررسی زندگی افراد موفق نشان می دهد که در 80 درصد مسیر افراد موفق و نا موفق مسیری شبیه به هم را طی می‌کنند تنها تفاوت این است که افراد موفق  پس از گذراندن دوران بحرانی توانسته اند از چالش های به وجود آمده ایجاد فرصت کنند که همین تغییر زاویه دید باعث شده تا مسیر موفقیت برای این گروه کوتاه تر از سایر باشد و در واقع در مشکلات باید قدرت دیدن چشم انداز های مثبت را نیز داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خلاقیت باعث نشاط ذهنی می‌شود، افزود: برخلاف تصور بسیاری از افراد، خلاقیت یک مهارت است که می توان با آموزش و یادگیری آن را در خود پرورش داد و این درحالی است که به هر میزان افراد در تغییر امور روزمره خلاق تر باشند از نشاط ذهنی و ابراز رضایت مضاعفی نیز در زندگی برخوردار خواهند بود.

شیرمحمدی ابراز کرد: اگر خلاقیت را رودخانه درنظر بگیریم، بی شک نگرش، سرچشمه آن است به همین دلیل باید توجه داشت که برای پرورش خلاقیت ابتدا باید نوع نگاه و زاویه دید را متناسب با شرایط سخت تغییر داد، به عبارت دیگر هرچه سرعت تغییر نگرش و پذیرفتن مشکلات سریعتر باشد درک فضای جدید نیز ساده تر خواهد شد و همین پذیرش باعث بروز خلاقیت برای برون رفت از دغدغه ها و چالش ها خواهد شد.

وی گفت: برخی به اشتباه تصور می کنند که در برابر مشکلات ایستادن به معنای دوام آوردن در برابر فلاکت و بدبختی است به همین دلیل مشکلات را به عنوان یک اصل لاینفک در زندگی خود می پذیرند و سعی می کنند به مشکلات عادت کنند درحالی که نباید با عادت زدگی در مسیر امواج زندگی ایستاد درواقع هنر یک ذهن خلاق آن است خطر غرق شدن را به فرصت موج سواری و لذت بردن از زندگی مبدل کند.

شیر محمدی کبودی خاطر نشان کرد: از لحاظ زیستی و فیزیکی هر انسان تنها یکبار متولد می شود درحالی که از منظر روان و ذهن، آدمی می تواند با هر بار تغییر نگرش دوباره متولد شود و حیات تازه ای را برای خود رقم بزند اما برای تولد دوباره ابتدا باید نوع نگاه را به مشکلات تغییر داد.

 

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۷۳۳۳
تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱     ساعت: ۸ : ۵۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: موفقیت و کارآفرینی       زیرسرویس: موفقیت و کارآفرینی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
  • ١٥ شوال ١٤٤١
  • Jun 07 2020