صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
رژین قاسمی/

نگهداری، تمیزکاری و مراقبت از لوازم چرمی

برای چرم میتوانید یک محلول پاک کننده خانگی بسازید.
یک پیمانه آب ولرم (حدوداً250 سی سی)
یک قاشق مربا خوری شامپوبچه
2 تا 3 قطره سرکه سفید


اسفنج نرم را به کف محلول ساخته شده آغشته نمائید سپس آن را آبگیری کنید. کف جذب شده را بر روی لباس فشار دهید و سپس دستی ملایم بر روی آن بکشید.سپس با پارچه ای نرم رطوبت ایجاد شده را جذب کنید و سطح محصول را خشک نمائید. در آخر، محصول خود را در مجاورت دمای هوای 25 تا 35 درجه قرار دهید.
توجه: قبل از استفاده از مواد پاک کننده و نگهدارنده چرم در سطوح آشکار چرم، باید ابتدا این مواد در محل هایی از محصول که در معرض دید نیست امتحان شود.
چگونگی پاک کردن لکه ها
1. چرک و چربی های ایجاد شده روی محصولات چرم را می توان با همان محلول تهیه شده (آب، شامپوبچه، سرکه) بااستفاده از یک پارچه نرم نمدار پاک کرد.
2. برای پاک کردن لکه هایی که با پارچه نمدار تمیز نمی شوند، می توان از یک مداد پاک کن استفاده کرد.
3. برای پاک کردن لکه های چربی ابتدا چربی رابا یک تکه پارچه خشک تمیز کرده و بعد محل آن را پارچه نمدار بکشید. در صورت نیاز می توانید از دستمال آغشته به محلول تمیز کننده ای که ذکر شد هم استفاده کنید.
4. برای پاک کردن لکه های قارچ ویا کپک می توانید از پارچه آغشته شده به همان محلول استفاده کنید.
5. برای پاک کردن لکه های پروتئینی (خون و اوره) فقط از پارچه آغشته به (محلول سرکه، آب و شامپو بچه) استفاده کنید و محل پاک شده را پس از خشک کردن با پارچه نرم، دور از نور آفتاب و حرارت به صورت طبیعی خشک کنید.
نکاتی دیگر درمورد نگهداری بهتر از لوازم چرم
در صورت کثیف شدن چرم، جهت چربی یا چرک زدایی اسفنج یا پارچه ای نمناک را به کف شامپوی بچه آغشته کرده و به ملایمت روی آن بکشید سپس سطح چرم را با پارچه تمیز و نرم خشک کنید .برای پاک کردن لکه با رنگ از هیچ نوع ماده حلّالی نباید استفاده شود.چرم، جیر و نبوک در ماشین لباسشویی قابل شستشو نیست.چرم به صورت کامل ضد آب نیستاگر چرم به شکل صد در صد ضد آب ساخته شود قسمتی از خواص طبیعی آن از دست می رود،بنابراین اکثر چرم ها بر اثر برف و باران شدید بلند مدت ممکن است آسیب ببینند یا تغییر کنند.در صورت خیس آب شدن لباس چرمی و محصولات چرم بلافاصله آن را به چوب لباسی مناسب آویزان کنید و بگذارید که در دمای معمولی اتاق به دور از نور آفتاب و حرارت، خشک شود.در صورت خشکی جنس چرم بعد از خشک شدن آب، لباس را داخل یک کیسه نایلونی که سوراخ کوچکی دارد قرار داده و حدود یک ربع نایلون حاوی لباس را بغلتانید و ماساژ دهید.خشکی چرم با این عمل تا حد زیادی از بین خواهد رفت و بعد از چند بار استفاده (پوشیدن) به حالت نخست باز خواهد گشت.با کشیدن برسی که خیلی نرم نباشد می توان شکل طبیعی جیر و نبوک را به آن ها برگرداند
نکته بسیار مهم 
 انواع عطر و اسپری را مستقیماً روی چرم جیر و نبوک نپاشید. 
 از برخورد چرم با اشیای تیز و برنده جلوگیری کنید.
 برای پیشگیری از چین و چروک شدن چرم از قرار دادن اشیای سنگمین داخل آن خودداری کنید.
 هنگامی که از لباس چرمی استفاده نمی کنید آن را بر روی چوب لباسی مناسب آویزان کرده و کاور بکشید سپس آن را در محلی دور از رطوبت و گرما بگذارید.
 هیچ گاه چرم را به صورت خیس یا مرطوب در کاور و کمد قرار ندهید.
 هنگام خرید سعی کنید لباسی انتخاب کنید که اندازه تن (سایز) شما باشد کوچک یا بزرگ بودن اندازه لباس در بلند مدت باعث از شکل افتادن آن خواهد شد.
 به علت رعایت مسائل بهداشتی حلّال رنگ های استفاده شده در حین ساخت چرم آب است، برای همین رنگ لباس های چرمی و محصولات چرم  در برابر عرق شدید و سایش زیاد بدن مقاوم نیست.

 

منابع :
https://khoshhalijat.com/maintenance-of-leather/
https://novinleather.com/fa/store_leather.html

 

رژین قاسمی

--------------
 rojincharm.sazito.com سایت: 

t.me/rojincharm کانال تلگرام: ـ

 rojincharm  اینستاگرام

 

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۰۹۰۰
تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲     ساعت: ۱۱ : ۴۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: موفقیت و کارآفرینی       زیرسرویس: موفقیت و کارآفرینی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


تصاویر مرتبط
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 09 2020