صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
موفقیت و کارآفرینی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افزایش ۱۳ میلیارد دلاری ثروت جف بزوس در یک روز

طبق گزارش بلومبرگ مدیرعامل میلیاردر آمازون رکورد جدیدی را به ثبت رسانده؛ ثروت جف بزوس تنها در یک روز ۱۳ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

پیشتر در خبرها خواندید که ثروت جف بزوس از کل ارزش بیت کوین هم بیشتر شده است؛ در پایان روز دوشنبه گذشته، بلومبرگ در رتبه بندی روزانه ثروتمندان جهان که به شاخص میلیاردرهای بلومبرگ شهرت دارد، ثروت خالص جف بزوس را برابر با 189.3 میلیارد دلار برآورد کرد. بزوس که براساس ادعای نشریات فوربس و بلومبرگ ثروتمندترین فرد در دنیاست طبق اطلاعات جدید توانسته تنها یک روز 13 میلیارد دلار به کل ثروت خود اضافه کند که این نیز مرهون پیش بینی های مثبت وال استریت بوده است.

بعد از آنکه یکی از تحلیلگران بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس آمریکا برآوردهایش در مورد ارزش آمازون را افزایش داد سهام این شرکت در روز دوشنبه این هفته رشدی 8 درصدی را تجربه کرد. براساس ادعای این تحلیلگر ارزش سهام آمازون ظرف دوازده ماه آینده با رشد حدود 28 درصدی به  3800 دلار بابت هر سهم می رسد. صبح روز سه شنبه این هفته هر سهم آمازون برابر با 3232.49  دلار در بورس آمریکا معامله شد.

ثروت هنگفت جف بزوس از 57 درصد سهام او در آمازون می آید و روشن است که با رشد ارزش سهام این خرده فروشی آنلاین ثروت بزوس نیز مرتبا بیشتر و بیشتر می شود. حالا بزوس در آستانه ثبت رکورد تازه قرار دارد؛ اگر این روند ثروت اندوزی بزوس ادامه پیدا کند او نخستین فرد در دنیا خواهد بود که ثروت خالصش از 200 میلیارد دلار فراتر می رود. البته اشاره کنیم اگر مدیرعامل آمازون به خاطر طلاقش از مکنزی مجبور نمی شد 40 میلیارد دلار را در چارچوب توافقنامه طلاق پرداخت کند حالا این رکورد را هم ثبت کرده بود.

 

منبع: دیجیاتو

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۳۳۷۴
تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۳     ساعت: ۱۶ : ۴۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: موفقیت و کارآفرینی       زیرسرویس: موفقیت و کارآفرینی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
  • ١٩ ذو الحجه ١٤٤١
  • Aug 09 2020