صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

محسن رضایی: قدرت خرید یارانه نقدی برابر هفت هزار تومان شد

بیش از ۱۵۰ چترباز اقتصادی هر از گاهی با جابجایی سرمایه‌های نقدپذیر خود دریای اقتصاد را متلاطم می‌کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت:  بنابر اطلاعات موثق بیش از  150 نفر در کشور متخصص چتربازی هستند که پول خود را در بانک‌ها و یا دارایی‌های نقد شونده نگه می‌دارند و می‌دانند و فرصت‌های سودآوری را می‌شناسند و پیش‌بینی می‌کنند.

رضایی گریزی هم به وضع نابسامان بورس زد و گفت: برای اینکه گروه متوسط و ضعیف جامعه که سرمایه‌های اصلی خود را به بورس آورده بیش از این ضرر نکند باید زودتر برای بورس تصمیم جدی گرفت‌

محسن رضایی گفت:برنامه هفتم توسه کشور اولین برنامه گام دوم انقلاب است و برای تحول بنیادین در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی باید تهیه و تنظیم شود.  

او افزود: پیش‌بینی‌می‌شود از این پس قوای سه‌گانه موظف شوند ظرف شش ماه پس از ابلاغ سیاست‌های کلی، برنامه‌های خود را برای اجرایی شدن آن اعلام کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر جلب مشارکت فعالان اقتصادی در برنامه‌ریزی برای اجرای سیاست‌های کلان کشور اظهار کرد:پیشنهاد‌ها و نظرات فعالان اقتصادی به ویژه اعضای اتاق‌های بازرگانی را بر مبنای نقشی که در تحقق برنامه‌های کلان کشور از جمله برنامه هفتم بر عهده خواهند گرفت، دریافت می‌کنیم.

او با تاکید بر ضرورت عزم جدی و مدیریت قرارگاهی برای مبارزه با فقر، فساد و تبعیض گفت: در چند سال گذشته ارزش پول ملی کاهش شدیدی یافته است، به طوری که توان خرید مردم با یارانه 45 هزارتومانی در سال 92 برابر 270 هزارتومان امروز است و قدرت خرید 45 هزار تومان یارانه امروز برابر 7 هزار تومان در سال 92 است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۵۸۷۵
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۲/۲     ساعت: ۱ : ۴۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ اسفند
  • ٢٤ رجب ١٤٤٢
  • Mar 08 2021