صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

پیش بینی قیمت دلار در دوره بایدن

همزمان با تایید آرای الکترال جو بایدن در کنگره و رئیس جمهور شدن او در آمریکا، ارزش دلار نزدیک به کمترین سطح حدود سه سال قبل قرار گرفته است. در بازار داخل نیز کاهش قیمت شروع شده است. آیا سقوط قیمت دلار جدی است؟

همزمان با تایید آرای الکترال جو بایدن در کنگره و رئیس جمهور شدن او در آمریکا، رویترز گزارش داده که ارزش دلار نزدیک به کمترین سطح حدود سه سال قبل قرار گرفته است.

در بازار داخل نیز کاهش قیمت شروع شده است. طبق آخرین گزارش‌ها قیمت دلار نقدی در بازار امروز به 26100 تومان رسیده اما در بازار دلار فردایی شنیده‌ها و اعلام‌ها در کانال‌های تلگرامی حاکی از کاهش قیمت تا 25500 تومان است. با این حال برخی نیز پیش‌بینی می‌کنند حتی قیمت دلار از این کانال‌ هم کمتر شود.

پیش از این، امیرحسین نام‌آور، کارشناس بازارهای مالی پیش‌بینی کرده که با توجه به اتفاقاتی از جمله بازگشت آمریکا به برجام قیمت دلار ممکن است تا 18 هزار تومان هم کاهش یابد.

او گفته است که محدوده مقاومتی دلار ابتدا 22 هزار تومان است که اگر از آن عبور کند به 20 هزار تومان می‌رسد و محدوده مقاومتی بعدی آن 18 هزار تومان است که امکان دارد قیمت دلار تا این نرخ کاهش پیدا کند.

احمد مجتهد، رئیس سابق پژوهشکده پولی و بانکی، هم مدتی پیش، پیش‌بینی کرده بود که دلار ممکن است تا 18 هزار تومان هم پایین بیاید اما تصور دلار در کانال‌های پایین‌تر را تصوری غیر واقعی خوانده بود.

حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده 20 هزار تومان وجود دارد.

به گفته وی، بازار ارز دیگر امکان بازگشت به قیمت ماه‌های قبل یعنی محدوده کمتر از 20 هزار تومان را ندارد و در نتیجه اتفاقات مثبت می‌تواند ریزش قیمت‌ها در این محدوده را رقم بزند.

مهدی سوری، کارشناس بازارهای مالی نیز در گفتگویی خطاب به کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارز را داشتند توصیه کرده بود که ریسک دلار 20 هزار تومانی را بپذیرند.

علاوه بر این دو، بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سرمایه نیز گفته بود: به نظر من اگر ترامپ برنده شود، هرچند دلار در این محدوده باقی خواهد ماند اما شرایط سیاسی سخت‌تر می‌شود و باید دید گزینه ایران برای انتخابات سال آینده خودش چیست ولی چنانچه بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری شود، دلار واکنش هیجانی خواهد داشت و ممکن است تا 10 هزار تومان(و رسیدن به 20 هزار تومان) ریزش داشته باشد.

 

منبع: تجارت نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۱۱۰۷
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۰/۱۹     ساعت: ۳ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
  • ١٤ جمادي الثانيه ١٤٤٢
  • Jan 28 2021