صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

توضیحات همتی درباره آزادسازی منابع ارزی در کره جنوبی

همتی، رئیس کل بانک مرکزی درباره آزادسازی منابع ارزی ایران در کره جنوبی توضیحاتی را ارائه کرد.

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در صفحه توییتری خود:

دیروز 4اسفند ماه 99 به درخواست سفارت خانه های کره جنوبی و ژاپن در تهران،م لاقات های جداگانه ای با سفرای دو کشور یاد شده داشتم.

در دیدار با سفیر کره در خصوص نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی در کره جنوبی، به مقاصد مورد نظر، توافق شد و تصمیمات بانک مرکزی در خصوص میزان منابع مورد انتقال و بانکهای مقصد به طرف کره ای اعلام شد. 

ضمن استقبال از تغییر رویکرد کره جنوبی تأکید کردم ، اگرچه جمهوری اسلامی ایران از تغییر رویکرد کشورها و افزایش همکاریها استقبال می کند، اما پیگیریهای حقوقی این بانک به منظور مطالبه خسارات ناشی از عدم همکاری بانک‌های کره ای در سالهای اخیر به قوت خود باقی خواهد بود و طرف کره ای باید تلاش زیادی انجام دهد تا این سابقه منفی از بین برود. 

در دیدار با سفیر ژاپن نیز به نماینده ژاپن تاکید کردم کشورهای دوست می‌بایست فارغ از فشارهای سیاسی به همکاری با یکدیگر اهتمام ورزند. 

طرف ژاپنی باید در خصوص استفاده ایران از منابع ارزی خود و انتقال آنها به سایر مبادی مورد نیاز بانک مرکزی ایران ابتکار عمل داشته باشد.

سفیر ژاپن در ایران نیز ضمن قدردانی از تلاش بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت بدهی‌های شرکت‌های ایرانی به طرف‌های ژاپنی، پیشنهاد استفاده از منابع موجود برای خرید واکسن کرونا را مطرح و بر اهتمام سفارت ژاپن در ایجاد ارتباط بین بانکهای مرکزی دو کشور به منظور پیشبرد بهتر امور و حل مسایل بانکی تاکید کرد.

 

 

 

منبع: آخرین خبر

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۸۹۵
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۲/۵     ساعت: ۹ : ۵۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ اسفند
  • ٢٤ رجب ١٤٤٢
  • Mar 08 2021