صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

مردم کدام کشورها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانند؟

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که مردم فیلیپین با اختصاص حدود ۴ساعت در روز، بیشترین زمان را برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند، در حالی که ژاپنی‌ها تنها ۴۶دقیقه به صورت روزانه در این زمینه فعالیت دارند.
کاربران جهانی اینترنت روزانه به طور متوسط ۲ساعت و ۲۲دقیقه در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانند، گرچه این روند در کشورهای مختلف به صورت گسترده‌ای متفاوت است.

بر اساس بررسی انجام شده توسط Global Web Index، در بسیاری از کشورها استفاده از شبکه‌های اجتماعی در سه ماهه نخست 2020 در مقایسه با ارقام 2018 و 2019 کاهش یافته است.

گفتنی است که کشورهای در حال توسعه، زمان بیشتری را در طول روز صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. این امر در این کشورها می‌تواند به دلیل وجود جمعیت جوان باشد، زیرا افراد سنین 16 تا 24سال بیشترین رشد جهانی در این بخش را هدایت می‌کنند.

فیلیپینی‌ها با اختصاص حدود چهار ساعت در روز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بیشترین زمان را در میان سایر کشورها به حوزه دیجیتال اختصاص می‌دهند.

مردم نیجریه به صورت معمول تقریبا 3ساعت و 45دقیقه را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، در حالی که هندی‌ها و چینی‌ها به ترتیب حدود دو نیم ساعت، و دو ساعت از وقت خود در روز را در این زمینه صرف می‌کنند.

برخی از کشورهای توسعه‌یافته، نشانه‌هایی از روند نزولی در این زمینه را نشان می‌دهند که می‌تواند ناشی از پیر شدن جمعیت آنها باشد.

مردم ژاپن در طول روز، تنها 45دقیقه از زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. در آلمان با رقمی کمی بالاتر، کاربران به صورت روزانه یک ساعت و 20دقیقه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، در حالی که بریتانیا و آمریکا هر دو حدود دو ساعت در روز درگیر شبکه‌های اجتماعی هستند.

در نمودار ارائه شده، میزان استفاده مردم کشورهای مختلف از شبکه‌های اجتماعی در طول روز را مشاهده می‌کنید؛

 

 

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۴۶۹۱
تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۲۸     ساعت: ۹ : ۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020