صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بوگدانف: حماس وعده آزادی اسرای روس را داد

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: نمایندگان گروه حماس وعده داده اند به درخواست مسکو برای آزادی ۸ نفر از شهروندان روسیه که در اسارت این گروه بسرمی برند، پاسخ دهند.

میخائیل بوگدانف به خبرگزاری تاس گفت: ما فهرستی را در نشستی در مسکو به نمایندگان حماس ارائه کردیم که شامل اسامی 8 نفر از شهروندان روسیه است که در اسارت بسر می برند.

بوگدانف افزود: آنها به ما قول دادند به این درخواست پاسخ دهند، کمک کرده و این افراد را پیدا کنند و همه اقدامات را برای آزادی شهروندان روسیه انجام دهند.

تاس نوشت: پیشتر، نمایندگان گروه حماس از مسکو بازدید و با بوگدانف دیدار کردند. در این نشست، طرف روس به ویژه توجهات را به آزادی اسرا و تخلیه روس ها از نوار غزه جلب کرد.

نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023 عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد "یحیی سنوار" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه شنبه شب گفت که این جنبش آماده مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی است.

سنوار افزود: آماده توافقی هستیم که بر اساس آن همه اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی در قبال همه اسرای نزد مقاومت آزاد شوند.

 

ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۷۰۴۷۴
تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۷     ساعت: ۱۱ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بین الملل       زیرسرویس: بین الملل
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۴ آذر
  • ٢٢ جمادي الاولي ١٤٤٥
  • Dec 05 2023