صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
فرهنگی و هنری
بین الملل
محله خبر
فناوری
وب گردی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

وزیر ارشاد: نشریات نگران نباشند، چاپخانه‌ ها تعطیل نمی ‌شوند

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درباره انتشار نشریات در صورت تعطیلی چاپخانه‌ها گفت: درباره محدودیت‌های دوهفته آتی، چاپخانه‌ها جزو گروه یک مشاغل محسوب شدند و بنابراین فعالیت خود را خواهند داشت و طبیعتاً برای روزنامه‌ها و سایر مواردی که با چاپخانه‌ها سروکار دارند، مشکلی پیش نمی‌آید.

سیدعباس صالحی دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تعطیلی دو هفته‌ای فعالیت‌های فرهنگی و هنری توضیح داد.

وی همچنین شائبه برگزاری کنسرت‌های موسیقی تا قبل از ساعت 18 در دوهفته آینده را رد کرد و گفت: کلیه فعالیت‌های غیرضروری به‌کلی تعطیل است و این شامل همه فعالیت‌های هنری و سینمایی می‌شود. موضوعی که در این زمینه مطرح شده بود مربوط به پیش از محدودیت‌های این دو هفته بود که سالن‌های هنری و موسیقی اگر فاصله‌ی میان افراد را برمبنای 50 درصد حفظ می‌کردند، فعالیت آنان مجاز بود.
صالحی یادآور شد: موضوع قیمت‌ بلیت‌ها نیز متناسب با این است که موظف به افزایش فاصله‌ها بودند و در نتیجه اگر سالنی 500 نفر گنجایش داشت، بیش از 250 نفر را نمی‌توانست در خود جا دهد.
او با اشاره به اینکه «متاسفانه ما این مشکل را در فضای سالن‌های تئاتر و سینما هم داریم» گفت: محدودیت‌های پیش‌آمده از ابتدای سال تاکنون شرایط سختی را برای عمده اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد کرده و منجر به پرهیز مردم از حضور در چنین اماکنی شده است. البته کمک‌های دولتی تا حدی جبران‌کننده این شرایط سخت بوده اما با جبران همه مشکلات فاصله داریم.

 

منبع: انتخاب

شناسنامه


کدخبر: ۲۳۵۶۸۲
تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۲۹     ساعت: ۱۰ : ۱۳
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: وب گردی       زیرسرویس: وب گردی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
  • ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢
  • Dec 01 2020