..::سرزمین ارتباطات::..

۱۴۰۱/۹/۵

تجهیزات پزشکی همدرد دارو می شود؟

کمبود تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، پس از کمبود دارو این روزها به یکی از بحران‌های حوزه بهداشت تبدیل شده است و بسیاری از بیمارستان‌ها با مشکل در این حوزه روبه‌رو شده‌اند.

۱۴۰۱/۷/۱۹

کالبدگشایی "هم میهن" از یک پرونده

گزارش هم‌میهن درباره جزئیات روند حقوقی پـــرونده مهســــــا امینی

۱۴۰۱/۷/۱۹

یک جامعه شناس: برخوردهای «سلبی» جوابگوی نسل جدید معترضان نیست

سیامک زند رضوی، جامعه‌شناس با تاکید بر اینکه برخوردهای سلبی دولتمردان نمی‌تواند راهگشای حل بحران‌ها و اعتراض‌های عمومی در جامعه باشد.

۱۴۰۱/۷/۱۹

جمهوری اسلامی: وفاق را از دانشگاه شروع کنید

۱۴۰۱/۷/۱۹

جوانان و روندهای پیش‌رو؛ روایتی از پژوهشی که 12 سال پیش انجام شد

عباس عبدی| گزارشی از پژوهش در سال ۱۳۸۹مطلب پیش رو، نتیجه پژوهشی است که با همکاری دکتر محسن گودرزی ۱۲ سال پیش یعنی تابستان سال ۱۳۸۹ به سفارش کمیته‌ای که متولی چشم‌انداز و آینده‌نگری ایران بود، با مبلغ قرارداد پنج‌میلیون تومان انجام دادم.

۱۴۰۱/۷/۱۹

تاثیر اعتراضات بر روند مذاکرات برجام

"امیرعلی ابوالفتح" کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی در ابتدا در پاسخ به این سال که اعتراضات اخیر در ایران، چه اثرگذاری را بر روند مذاکرات وین و سرنوشت معادله احیای برجام خواهد داشت؟ گفت: «به نظر من اثرِ اعتراضات اخیر در کشورمان بر مذاکرات اتمی ایران و غرب، می‌تواند در چهارچوبی "تاخیری" معنا پیدا کند.

۱۴۰۱/۷/۱۹

ششمین انقراض دسته جمعی زمین چه زمانی اتفاق می افتد؟

یک دانشمند در دانشگاه توهوکو در ژاپن با محاسبات عددی به این نتیجه رسیده است که رویداد انقراض دسته جمعی برای چند قرن آینده، نمی تواند مشابه پنج رویداد قبلی باشد. در بیش از یک مورد در طول ۵۴۰ میلیون سال گذشته، زمین بیشتر گونه های خود را در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه زمین شناسی از دست داده است. این رویدادها به عنوان رویدادهای انقراض دسته جمعی شناخته می شوند و اغلب تغییرات آب و هوایی خواه گرم شدن شدید یا سرد شدن شدید، مسبب آن است.

۱۴۰۱/۷/۱۹

شهاب حسینی ممنوع الخروج شد؟

شهاب حسینی هم در لیست ممنوع‌الخروج‌ها قرار گرفت.

۱۴۰۱/۷/۱۹

سه سناریوی احتمالی درباره پیکربندی نوین قدرت جهانی

رابرت کاپلان روزنامه نگار و نویسنده سرشناس آمریکایی-فارن افرز| جنگ‌ها لولا‌های تاریخی هستند و جنگ‌های نادرست، زمانی که به عنوان نقطه اوج افول ملی کشور‌ها عمل می‌کنند می‌توانند کشنده باشند.

۱۴۰۱/۷/۱۹

اندیشکده آمریکایی مطرح کرد: پیامدهای بلاتکلیفی مذاکرات

جیمز ام. دورسی-ریسپانسیپل استیت کرافت| بلاتکلیفی درباره توافق بین المللی سال 2015 که برنامه هسته ای ایران را محدود می کند، چشم انداز امنیت و ثبات بیشتر در خاورمیانه با یا بدون توافق را تار کرده است.

۱۴۰۱/۷/۱۹

چرا "فرهنگ رسمی" نزد جوانان معترض جذاب نیست؟

فرهنگ رسمی نزد جوانان معترض جذاب نیست چون ایران متکثر و متنوع است/ فرهنگ، یک‌دست شدنی نیست.

۱۴۰۱/۷/۱۹

ایران به قرارداد اجتماعی نیازمند است

یک استاد اقتصاد تاکید دارد که تا الگوی توسعه در ایران تدوین نشود، خلاصی در کار نیست و هر کسی که می‌خواهد رییس‌جمهور شود باید طبقه‌ی متوسط ایران را دریابد.

۱۴۰۱/۷/۱۹

دهه هشتادی‌ها در خیابان چه می‌خواهند؟

حتی خوش‌بین‌ترین ناظران هم نمی توانند کتمان کنند که ایران در سه هفته اخیر، کانون التهابی عمیق بوده که تاثیرات و تاثرات خود را بر همه طیف‌های جامعه (با افکار و سلایق مختلف) گذاشته است. در این میان، که دامنه بحث‌های موافق و مخالف، از رسانه‌های وابسته به بیگانه تا رسانه‌های داخلی را درنوردیده، شاهد این هستیم که در درون طبف وفاداران نظام و اصولگرایان قدیمی هم نوع واکنش‌ها بعضا بسیار متفاوت و اختلافات فاحش است.

۱۴۰۱/۷/۹

نبود زیر ساخت‌های بهداشت و درمان در دامغان

حسین پور سمیعی دبیر مجمع مطالبه گران شهرستان دامغان از نبود زیر ساخت‌های بهداشت ودرمان این شهرستان خبر داد.

۱۴۰۱/۶/۲۷

درجهت توسعه و آبادانی شهر گام برمی داریم

شهردار باجگیران گفت: شهر باجگیران ۸۵ کیلومتر از جاده قوچان_مشهد و ۳۰ کیلومتر از عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان فاصله دارد بازارچه مرزی باجگیران یکی از دلایل جذب گردشگر به باجگیران میباشد که یکماهی است که بازگشایی و فعال شده است و مسافرین میتوانند بدون پاسپورت و ویزا و تنها با داشتن کارت ملی از بازارچه کشور ترکمنستان بازدید و خرید داشته باشند.

۱۴۰۱/۶/۲۷

مشهد قطب گردشگری زیارت و سلامت کشور

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از شهر مشهد به عنوان قطب گردشگری زیارت و سلامت خبر داد.

۱۴۰۱/۶/۲۷

باجگیران شهری مغفول مانده در جغرافیا

ایران کشور پهناوری است که دارای آب و هوای متعادل است در برخی مناطق سرد و خنک و در بعضی نقاط گرم و شرجی اما درکل می توان 4 فصل سال را در این کشور دید.

۱۴۰۱/۶/۲۷

وزیر راه: احتمال بازگشایی مرزها وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش پروازهای اربعین با همکاری نیروهای مسلح خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت جابجایی حداکثر 120 هزار نفر است، گفت: ستاد مرکزی اربعین مسئول برگزاری مراسم اربعین است و امروز صبح در خصوص اعزام مسافران از طریق اتوبوس صحبت شد. در رابطه با استرداد مبالغ بلیت ها اعلام کردند که فعلا دست نگه دارید چون احتمال بازگشایی وجود دارد. بنابراین وزارت راه وشهرسازی تابع دستورات ستاد اربعین است.

۱۴۰۱/۶/۲۷

حاشیه‌های عزل یک مدیر بلندپایه در شهرداری تهران

نورا حسینی| هنوز سرانجام رسیدگی به پرونده شهردار ناحیه‌ای که قهرمان فسادستیزی در شهرداری تهران شد و چهره خونی‌اش که گفته می‌شد بر اثر مبارزه با متخلفان ساختمانی است، مشخص نشده، مدیری که گفته شد خودزنی کرده است.

۱۴۰۱/۶/۲۷

پای خانه‌های 55 متری به طرح مسکنی دولت باز شد

بر اساس اطلاعات به دست آمده از مصوبات معاونت معماری و شهرسازی، تراکم نفر در هکتار در نهضت ملی مسکن برخی استان‌ها تناسبی با گفته‌های رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی ندارد و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر این تصمیمات سلیقه‌ای اصلاح شود.

۱۴۰۱/۶/۲۷

تصمیم جدید هند در خصوص صادرات برنج

هند به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده برنج جهان، ارسال برنج شکسته را به خارج از کشور ممنوع کرده و برای انواع دیگر برنج عوارض ۲۰ درصدی وضع کرده است.

۱۴۰۱/۶/۲۷

آغاز دوره چارلز نامحبوب

محمد حسین باقی| «الیزابت آلکساندرا مری ویندزور» ملکه بریتانیا و صاحب تاج و تخت این کشور، در سن ٩٦سالگی درگذشت.

۱۴۰۱/۶/۲۷

رکوردی سه گانه با شعار هویت کودکان زدم

با یکی از ورزشکاران کشور که علاقمند به زیباترشدن جامعه از بعد اجتماعی و دیدی بهتر در کشور است به صحبت نشستیم.

۱۴۰۱/۶/۲۷

آیا گرفتن فاکتور طلا اهمیت دارد؟

اصولا وقتی طلا می‌خرید، فروشنده به همراه طلا، فاکتوری نیز به شما می‌دهد؛ آیا گرفتن فاکتور طلا اهمیت دارد؟

۱۴۰۱/۶/۲۷

بزودی ترانزیت در جاده باجگیران راه اندازی می شود

سفیر ایران در ترکمنستان از راه اندازی مجدد ترانزیت در جاده باجگیران خبر داد.

۱۴۰۱/۶/۱۷
امروز پنج شنبه اولین جلسه شورای مرکزی دور جدید برگزار می شود
تشکیل اولین جلسه شورای مرکزی خانه احزاب با حضور و دعوت ریاست موقت مجمع عمومی خانه احزاب ایران

اولین جلسه شورای مرکزی خانه احزاب توسط دبیرکل حزب موتلفه و رییس موقت مجمع عمومی خانه احزاب اقای بادامچیان دعوت و تشکیل می شود.

۱۴۰۱/۵/۲۹

سردار سلامی: کرانه باختری در حال مسلح شدن است

فرمانده کل سپاه گفت: همان طوری که غزه مسلح شد، به همان روش، کرانه باختری هم می‌تواند مسلح بشود و این فرایند در حال رخ‌دادن است.

۱۴۰۱/۵/۲۹

خشم نهاد آمریکایی از درآمد ایران پس از توافق احتمالی

معاون رئیس یک نهاد آمریکایی در توییتی از میزان درآمد ایران پس از حصول توافق احتمالی در وین انتقاد کرد.

۱۴۰۱/۵/۲۹

روایت الجزیره از جزئیات پیشنهاد اروپا برای احیای برجام

شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه به انتشار جزئیاتی از پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای برجام پرداخت.

۱۴۰۱/۵/۲۹

واکنش شورای امنیت ملی آمریکا به انتشار ادعاهایی درباره مذاکرات وین

شورای امنیت ملی آمریکا در توییتی برخی ادعاهای مطرح شده توسط مقامات و منابع مختلف درخصوص مفاد پاسخ ایران به متن نهایی اتحادیه اروپا بر سر احیای برجام را تکذیب کرد.

۱۴۰۱/۵/۲۹

ناگفته‌های یکی ایرانی از درون زندان آمریکایی «ابوغریب»

یک ایرانی که بیش از یک سال از عمر خود را در بند زندان آمریکایی ابوغریب در عراق بوده، پس از سالها ناگفته‌هایی از سرنوشت خود در این زندان را در مصاحبه با شبکه خبری المیادین لبنان بیان می‌کند.

۱۴۰۱/۵/۲۹

حسینی: دولت با اقدام شبانه روزی در مسیر برطرف کردن مشکلات گام بر می‌دارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور، سنجیده و اجرایی بودن مصوبات سفرهای استانی، سرعت زیاد، تاکید بر حضور بی واسطه بین مردم ، تشریفاتی و تبلیغاتی نبودن و هزینه های پایین انجام سفر را از مزیت های سفرهای استانی دولت مردمی دانست.

۱۴۰۱/۵/۲۹

کیت استخراج ژنوم از خون، باکتری و پلاسمی چه کاربردی دارد؟

مدیر یک شرکت دانش‌بنیان با تشریح کاربرد کیت‌های استخراج ژنوم از خون، باکتری و ژنوم پلاسمید با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی گفت: این ژن‌ها در راستای تحقیقات تغذیه‌ای و تعیین ژن‌‌های خاص باکتریایی به کار برده می‌شوند.

۱۴۰۱/۵/۲۹

درخواست نماینده مجلس برای مناظره با یکی از مدیران بانکی

محمدحسین حسین زاده بحرینی طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواست برای آگاهی افکار عمومی از ریشه‌های نابسامانی نظام بانکی کشور، امکان مناظره یکی از امضاکنندگان نامه با رئیس کمیسیون اقتصادی یا رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس را فراهم کند.

۱۴۰۱/۵/۲۹

طرح قانونگذاران آمریکایی برای دائمی کردن یک قانون تحریمی علیه ایران

گروهی از نماینده‌های کنگره آمریکا طرحی برای دائمی کردن یکی از قانون‌های تحریمی علیه ایران ارائه کرده‌اند.

۱۴۰۱/۵/۲۹

در انتخابات مجلس ششم به هاشمی تکلیف شد بیاید

محمد عطریانفر عضو حزب کارگزاران سازندگی ایران: به هاشمی تکلیف شد بیاید

۱۴۰۱/۵/۲۹

گوگل جلوی قدرتمندترین حمله DDoS تاریخ را گرفت

پلتفرم ابری گوگل (Google Cloud) اعلام کرد که موفق شده تا بزرگ‌ترین حمله منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) تاریخ را دفع کند. ظاهرا هکر در این حمله توانسته در هر ثانیه 46 میلیون درخواست ایجاد کند و تلاش داشته تا به خدمات مبتنی بر اینترنت یکی از مشتریان غول موتور جستجو دسترسی پیدا کند.

۱۴۰۱/۵/۲۹

رضایت «هانیه توسلی» از امضای بیانیه هشتصد زن سینماگر

روایت هانیه توسلی از تاثیرات بیانیه هشتصد زن در سینما: «فکر می‌کردم شاید ۲۰ سال دیگر بشود چنین بیانیه‌ای منتشر کرد»

۱۴۰۱/۵/۲۵

زور تلویزیون

حق پخش تلویزیونی برای فوتبال ایران به بحرانی جدی تبدیل شده است. در شرایطی که بسیاری از باشگاه‌های ایرانی به‌ویژه دو باشگاه مطرح استقلال و پرسپولیس، سال‌های زیادی است با مشکلات اقتصادی و بدهی‌های سرسام‌آور مواجه هستند، مطالباتشان برای دریافت حق‌ پخش تلویزیونی به مشکل برخورده است.

۱۴۰۱/۵/۲۵

بازماندگان از تحصیل؛ 970 هزار یا 600 هزار کودک؟

طی یک سال گذشته، مسوولان قدیم و جدید وزارت آموزش و پرورش با ارایه آمارهای متفاوت از تعداد بازماندگان یا تارکان تحصیل که صرفا در شکل ظاهری متفاوت هستند، به یک تناقض جدی در اطلاع‌رسانی دامن زده‌اند و به نظر می‌رسد تلاش‌ها در این وزارتخانه متولی به بسترسازی و ارایه تحصیلات عمومی رایگان به تمام جمعیت 6 تا 18 ساله، حالا معطوف به این شده که با عددسازی، واقعیت موجود را جور دیگر جلوه بدهند.

۱۴۰۱/۵/۲۵

عادل فردوسی‌‏پور؛ اپوزیسیون یا مجری سنجیده‌‏کار؟

«من می‌‌‌‌خواهم بگویم درباره ایشان مهم‌‌ترین بحث این بود که کار از مدارش داشت خارج می‌‌شد و بقیه هم نگاه می‌‌کردند و می‌‌گفتند اگر کسی به‌‌خاطر محبوبیت می‌‌تواند از مدار خارج شود، ما هم این کار را بکنیم. اصلا صداوسیما از هم می‌‌پاشید».

۱۴۰۱/۵/۲۵

قاعده «یا هیچ یا همه» تیم هسته‌ای دستاوردی برای ایران نداشته است

«پایان مذاکرات»، «چند کلمه مانده تا احیای برجام»، «ضرب‌‌‌‌‌الاجل اتحادیه اروپا»، «توافق وین نزدیکتر از هر زمان دیگر»، این جملات کوتاه تنها تیتر رسانه ها نیست بلکه هر کدام از این جملات می تواند زندگی هزارن ایرانی را در جامعه جهانی امروز تحت تاثیر خود قرار دهد.

۱۴۰۱/۵/۲۴

صحبتهای حمیدرضا اسحاقی مدیر تبلیغات و گرافیست و عضو رسمی مدیران تبلیغات در خانه سینما

حمیدرضا اسحاقی عضو رسمی خانه سینما ومدیر پروژه های تبلیغاتی سینما است که در حال حاضر در فیلم «بی صدا حلزون »به کارگردانی بهرنگ دزفولی زاده را به عنوان مدیر تبلیغات و گرافیست حضور داشته است.

۱۴۰۱/۵/۱۸

چه کسی گفت جمع کنید از ایران بروید؟

مهاجرت ورزشکاران ایرانی در سال‌های اخیر شیب تندتری به خود گرفته است. دست‌کم اینکه مهاجرت «نخبه‌های ورزشی» چنین شده و در مقایسه با دهه‌های گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای دارد. هرچند این پدیده جدیدی نیست و از دیرباز رواج داشته است.

۱۴۰۱/۵/۱۸

هشدار درباره رواج «بی‌‌خانمانی» در پایتخت

صدای زنگ هشدار شیوع پدیده «بی‌‌خانمانی» در پایتخت به گوش مدیران ارشد شهری رسید. به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به شیوع پدیده بدخانمانی یا به عبارت دقیق‌‌تر، «بد‌مسکنی» در تهران از سال‌های گذشته، گفت: اکنون پدیده «بی‌‌خانمانی» نیز در حال شکل‌‌گیری است.

۱۴۰۱/۵/۱۸

هر زیر زمین یک کمپ ترک اعتیاد/ در مراکز غیر قانونی ترک چه می‌گذرد؟

وجود کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد مساله‌ای است که سال‌هاست درباره آن هشدار داده می‌شود، با این حال همچنان این کمپ‌ها مشغول به کار هستند، بعضا در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند، یکی هم که بسته شود، چند کمپ دیگر سر بر می‌آورند، کمپ‌هایی که نه تنها تاثیری در بهبود حال افراد دارای اعتیاد ندارند که شرایط فرد دارای اعتیاد را بدتر هم می‌کنند.

۱۴۰۱/۵/۱۸

بحران آلودگی هوا

آلودگی هوا یکی از مشکلات مهم دهه های اخیر است که اثرات سمی جدی بر سلامت انسان و محیط زیست دارد.اثرات طولانی مدت آلودگی هوا بر شروع بیماری هایی مانند عفونت ها،التهاب های تنفسی،اختلالات قلبی عروقی و سرطان به طور گسترده پذیرفته شده است.از این رو،آلودگی هوا هر ساله با میلیون ها مرگ در سراسر جهان مرتبط است.

۱۴۰۱/۵/۱۸

اجاره رام نشد

تیرماه اجاره‌بها در تهران 47.6 درصد و در دیگر شهرها 31.6 درصد رشد کرد

۱۴۰۱/۵/۱۸

دیپلماسی اجبار؛ القای تهدید و ترس برای کنترل دولت ها

دیپلماسی اجبار بدون توسل به جنگ تمام عیار و با استفاده محدود از زور و قدرت به حل و فصل بحران ها و ستیزه های مسلحانه می پرازد تا از این طریق دشمن را از انجام اقدام های خود منصرف کرد.

۱۴۰۱/۵/۱۸

شروع دوباره کابوس کرونا

یک اپیدمیولوژیست با بیان اینکه احتمال سه رقمی شدن مرگ‌های کرونایی در موج هفتم وجود دارد، گفت: در حال حاضر زمان مناسبی برای سفرهای سیاحتی و زیارتی برای افراد پرخطر شامل افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، زنان باردار و...نیست و این گروه‌ها باید حداکثر تلاش‌شان را انجام دهند تا از مواجهه با بیماری پرهیز کنند.