صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

انتقاد روزنامه دولت به پزشکیان: محبوبیت رئیسی ۷۰ درصد بود

روزنامه ایران نوشت: مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات و نماینده مجلس مدعی شده است در صورتی که انتخابات ۱۴۰۰ رقابتی بود آقای رئیسی به ریاست جمهوری نمی‌رسید.

وی در حالی از عدم رقابتی بودن انتخابات گفته است که عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دولت پیشین و همچنین محسن مهرعلیزاده استاندار دولت روحانی و معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات جریان اصلاح‌طلب و بانیان وضع موجود را در انتخابات ریاست جمهوری نمایندگی می‌کردند.
پزشکیان در شرایطی از پیروز نشدن احتمالی آیت‌الله رئیسی در انتخابات سخن گفته است که نظرسنجی‌های همان زمان نیز نشان می‌داد حتی حضور و حمایت شاخص‌ترین افراد جناح اصلاح‌طلب مانند محمد خاتمی و حسن روحانی تأثیر عکس داشته و به عدم اقبال مردم به نامزد حمایت شده ختم می‌شد.
نظرسنجی یک مرکز دانشگاهی پیش از انتخابات حکایت از کاهش چشمگیر محبوبیت روحانی و خاتمی به 5 تا 7 درصد  داشته است؛ همان زمان محبوبیت آیت‌الله رئیسی به سبب اقدامات اصلاح ساختاری در قوه قضائیه به 70 درصد رسیده بود. گفتنی است فاجعه اصلاح‌طلبان در حکمرانی سال‌های 1392 تا 1400 باعث شده بود تا نقل قول مشهور اصلاح‌طلبان از محمد خاتمی که گفته بود حتی «تَکرار کردن» وی نیز کارساز نخواهد بود ناامیدی بدنه اصلاح‌طلب را فزونی بخشد.
ادعای محبوبیت 70درصدی رئیسی در حالی است که فقط 48 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و از همین میزان نیز تنها 62 درصد به رئیسی رای دادند.

 

منبع: ایران

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۰۰۳۲
تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۹     ساعت: ۲ : ۴۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سیاسی       زیرسرویس: سیاسی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
  • ٤ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Nov 28 2022