صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

وزیر راه: احتمال بازگشایی مرزها وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش پروازهای اربعین با همکاری نیروهای مسلح خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت جابجایی حداکثر ۱۲۰ هزار نفر است، گفت: ستاد مرکزی اربعین مسئول برگزاری مراسم اربعین است و امروز صبح در خصوص اعزام مسافران از طریق اتوبوس صحبت شد. در رابطه با استرداد مبالغ بلیت ها اعلام کردند که فعلا دست نگه دارید چون احتمال بازگشایی وجود دارد. بنابراین وزارت راه وشهرسازی تابع دستورات ستاد اربعین است.

رستم قاسمی اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که ایجاد شده به طوری که سامانه سماح آمار دقیقی از تعداد زائران وجود نداشت، همین مسیله باعث شد بسیاری از مسافران حتی بدون گذرنامه وارد کشور عراق شدند.
وی ادامه داد: به همین منظور برای بازگشت مسافران و زائران در سازمان راهداری بررسی های لازم صورت گرفت و برنامه ریزی شد که بخشی از زائران از طریق قطار و اتوبوس از مرز‌ها به مقصد بازگرداند.
وی با یادآوری اینکه در پیک بازگشت بخشی از مشکلات تشدید می شود، اضافه کرد: سعی خواهیم کرد این مشکلات برطرف شود.متاسفانه به دلیل آنکه بخشی از زائران در سال‌های گذشته بدون گذرنامه وارد کشور عراق شدند امسال هم طبق آمارها همین طور بود که برای این بخش در سال آینده باید فکری کرد.
وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در پیک برگشت زائران که مردم خسته هستند،برنامه ریزی برای برگشت داشته باشیم.طبق برنامه ریزی صورت گرفته 100 هزار نفر از طریق هواپیما ومابقی از طریق اتوبوس و قطار بازگردند.

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش پروازهای اربعین با همکاری نیروهای مسلح خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت جابجایی حداکثر 120 هزار نفر است، گفت: ستاد مرکزی اربعین مسئول برگزاری مراسم اربعین است و امروز صبح در خصوص اعزام مسافران از طریق اتوبوس صحبت شد. در رابطه با استرداد مبالغ بلیت ها اعلام کردند که فعلا دست نگه دارید چون احتمال بازگشایی وجود دارد. بنابراین وزارت راه وشهرسازی تابع دستورات ستاد اربعین است.

 

منبع: تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۰۰۹۹
تاریخ: ۱۴۰۱/۶/۲۷     ساعت: ۱۹ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
  • ٤ جمادي الاولي ١٤٤٤
  • Nov 28 2022